Úvod / Zbraně / Pistole

CSV-9 M5 9mm Luger pistole samonabíjecí - Czech Weapons

CSV-9 M5 9mm Luger pistole samonabíjecí - Czech Weapons

Samonabíjecí pistole vyrobená v ČR, solidní zpracování, sklopka, používá zásobníky glock.

Dostupnost
Na objednání
Vaše cena
27 090 Kč / ks
ks
  • Popis produktu
  • Dotaz k produktu

Popis: CSV-9 M5 9mm Luger pistole samonabíjecí - Czech Weapons

Ve srovnání s modelem 3 se prodloužila o 54 mm hlaveň a zbrani to dalo vzhled pušky, což není na škodu.

Tuzemský výrobce, tuzemské díly, konstruktér z Moravy, dobrá cena, dobrá kvalita, zní to a vypadá to dobře, dobře se to i chová, hmotnostní rozložení mile provedené. Celkem zajímavá konstrukce dynamického závěru s odpalem v přední poloze. V ceně jsou mířidla, klasický peep sight a dále zásobník Glock 9x19 Luger na 17 ran.

Na obrázku vidíte zbraň s délkou hlavně cca 254 mm. Nejzajímavější na této zbrani jsou kromě parametrů střelby některé mechanické záležitosti, které chci obvzláště vypíchnout. Skvělé, ocelové pouzdro závěru se u této ráže dnes tak často nevidí, obvykle to je plast nebo hliník. Takže za mě trvanlivost pouzdra určitě dostane jedničku. Další co mě potěšilo, je délkově nastavitelná, sklopná pažba, která se sice někomu může zdát robustní, ale zase na druhou stranu se s ní dobře střílí. Upozorňuji, že s touto sklopnou a sklopenou pžbou lze střílet pouze tehdy, je-li klika natahování závěru umístěna uživatelsky na levé straně. Další pro mě zajímavou technickou věcí, je řešení spoušťového mechanismu, při pohledu dovnitř zjistíte, že je naddimenzovaný a zbrani přidává kouzlo trvanlivosti. Spoušť je čitelná, tuhá, nemá žádné šílené náběhy a tak jasně víte, kdy vystřelíte. Celkové provedení zbraně, slícování dílů a technická úroveň zpracování, jsou podle mě výborné. Opravdu neocenitelná je horní weaver lišta, kam si pohodlně vložíte kolimátor nebo klidně i puškohled. Pažbička je vkusně vyřešena pro uložení dalšího zásobníku pro použití v přední šachtě a slouží jako rezerva na zbrani, když nechcete tahat další zásobníky po kapsách. Ke zbrani je možné dokoupi i 32 rané zásobníky Glock za přibližně asi 1600,-, které svým obsahem uspokojí každého ostrostřelce. Mít na zbrani připraveno hned k použití 64 nábojů je prostě milé. Navíc pokud Glocka máte v 9x19, používáte stejné zásobníky jak do pistole tak do CSV - 9.  Zbraň jsem poprvé zkoušel na kryté střelnici na 15 metrů a i při rychlopalbě to šlo všechno do 5 cm kruhu a nejsem extra dobrý střelec. Osobně si myslím, že z pistole bych to takto nezvládl a hlavně v takové rychlosti.Nicméně v rukách klidného střelce, má tato zbraň na víc, myslím si, že s ní lze s pomocí kolimátoru střílet i v pohodě na 100 m s výsledky kolem 10-15 cm. Gunexpert je znám tím, že prodává ve většině případů pouze výrobky, které se nám líbí, nejinak to je i v případu této roztomilé zbraně. Délka s pažbou narovnanou je  679 mm s
pažbou sklopenou zaaretovanou pouze 49 cm. Já osobně bych takové zbraně přál OS, tam kde tuto ráži požadují, samozřejmě v samočinné verzi. V přední části této zbraně je railový systém, který se nasouvá na hlaveň a pěkně lícuje s pouzdrem závěru. Zde můžete umístit svítilnu, nebo nějaký ten foregrip. Zbraň má odnímatelnou a přehazovací páku natahování, která je šalamounsky aretována na své pozici, procházející vratnou pružinou zbraně. Ke zbrani je možné zakoupit na míru šité, polstrované pouzdro za 910,- Kč. Zbraň se dodává v papírové krabici s molitanovou výplní s jedním zásobníkem na 17 ran a nástřelným terčem.
Zbraně CSV-9 jsou podle mě černým koněm soutěže budoucího trhu s touto ráží.

Ráže 9mm Luger (9 x 19)
Délka hlavně 254 mm
Délka zbraně 489 mm / 679mm sklopná opěrka
Výška zbraně 190 mm s mechanickými mířidly
Šířka zbraně 49 mm (pouzdro zbraně 34mm)
Hmotnost zbraně 2,97 kg ocelové pouzdro zbraně
Kapacita zásobníku 10 ?,14,17,30 jako Glock Gen4
Kadence SEMI (pouze jednotlivé rány)
Mířidla mechanická nastavitelná mířidla – délka záměrné cca 179mm
Lišty - picatinny rails 4x po 90° - podle normy MIL STD 1913

 

Dotaz k produktu: CSV-9 M5 9mm Luger pistole samonabíjecí - Czech Weapons

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné
povinné pole
Váš dotaz:povinné
povinné pole